´╗┐ How To Write Dissertation Proposals Videos - Write & Cite - Dissertation Proposal Resources - InfoGuides At George Mason University

How To Write Dissertation Proposals Videos - How To Write Chemical Compound Names In Journal Manuscripts (Part 3) - Enago Academy

Heart of America.

???

Downov syndr├│m

Triz├│mia 21 chromoz├│mu alebo tie┼ż Downov syndr├│m je ochorenie, ktor├ę postihuje v┬ás├║─Źasnosti pribli┼żne 1 die┼ąa zo 700 naroden├Żch. Je preto d├┤le┼żit├ę o┬átomto ochoren├ş vedie┼ą, venova┼ą sa mu a┬áma┼ą preh─żad o┬átom, ako ┼żij├║ a┬ávyrastaj├║ deti s┬át├Żmto ochoren├şm.

Ako toto ochorenie vznik├í? Naj─Źastej┼íie u┼ż pri po─Źat├ş, die┼ąatko sa narod├ş s┬ájedn├Żm chromoz├│mom naviac a┬át├Żmto s├║ tieto deti v├Żnimo─Źn├ę.┬á Existuje nieko─żko presn├Żch vy┼íetren├ş, ktor├ę dok├í┼żu takmer so 100% presnos┼ąou u┼ż po─Źas tehotenstva ur─Źi┼ą ─Źi plod je t├Żmto ochoren├şm postihnut├Ż, a┬átak sa m├┤┼żu nast├ívaj├║ci rodi─Źia na pr├şchod b├íbetka pripravi┼ą a┬ána┼ítudova┼ą si to ─Źo ich ─Źak├í dopredu.

Samozrejme niektor├Ż rodi─Źia zistia, ┼że nie s├║ schopn├Ż sa o┬átakto postihnut├ę die┼ąa postara┼ą a┬ározhodnut├║ sa o┬áumel├ę preru┼íenie tehotenstva. Z┬ágenetickej indik├ície je potrat mo┼żn├Ż a┼ż do 24 t├Ż┼żd┼ła gravidity, teda hmotnost die┼ąatka m├┤┼że by┼ą u┼ż i┬á400-500g!

Pro 22
Interupcia a Downov syndr├│m

Interupcia je umel├ę preru┼íenie tehotenstva a┬ám├┤┼że sa vykona┼ą jednak na ┼żelanie matky a┬ájednak z┬álek├írskej indik├ície. Lek├írsky d├┤vody pre ukon─Źenie tehotenstva:

-┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á v├í┼żne ochorenie matky, u┬áktor├ęho by tehotenstvo a┬áp├┤rod mohlo ohrozi┼ą bud├║cu mami─Źku na ┼żivote

-┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á genetick├ę postihnutie plodu

Interupcia na ┼żiados┼ą ┼żeny sa leg├ílne m├┤┼że vykona┼ą do 12t. gravidity. Plodov u┬áktor├Żch boli diagnostikovan├ę vroden├ę vady sa m├┤┼żu rodi─Źia ÔÇ×zbavi┼ąÔÇť a┼ż do 24 t. gravidity. Rovnako to plat├ş aj pre deti postihnut├ę Downov├Żm syndr├│mom.

Ak sa rodi─Źia rozhodn├║ pre potrat v┬ápr├şpade, ┼że plodu bol diagnostikovan├Ż Downov syndr├│m, v┬ápodstate sa jedn├í o┬áinterrupciu na ┼żiados┼ą matky, ktor├í sa rozhodne ┼że nechce postihnut├ę die┼ąa. Za tento v├Żkon neplat├ş poplatok.