College Application Essay Help Online Harry Bauld - Help On Writing College Application Essay - Best And Reasonably Priced Writing Help

College Application Essay Help Online Harry Bauld - College Application Essay Writing Help Harry Bauld

Will definitely use the service for similar assignments! Submit your assignments instructions. This is done so you have more time to relax and play without the burden of worrying about your final decision.

??????????

Downov syndróm

Trizómia 21 chromozómu alebo tiež Downov syndróm je ochorenie, ktoré postihuje v súčasnosti približne 1 dieťa zo 700 narodených. Je preto dôležité o tomto ochorení vedieť, venovať sa mu a mať prehľad o tom, ako žijú a vyrastajú deti s týmto ochorením.

Ako toto ochorenie vzniká? Najčastejšie už pri počatí, dieťatko sa narodí s jedným chromozómom naviac a týmto sú tieto deti výnimočné.  Existuje niekoľko presných vyšetrení, ktoré dokážu takmer so 100% presnosťou už počas tehotenstva určiť či plod je týmto ochorením postihnutý, a tak sa môžu nastávajúci rodičia na príchod bábetka pripraviť a naštudovať si to čo ich čaká dopredu.

Samozrejme niektorý rodičia zistia, že nie sú schopný sa o takto postihnuté dieťa postarať a rozhodnutú sa o umelé prerušenie tehotenstva. Z genetickej indikácie je potrat možný až do 24 týždňa gravidity, teda hmotnost dieťatka môže byť už i 400-500g!

Pro 22
Interupcia a Downov syndróm

Interupcia je umelé prerušenie tehotenstva a môže sa vykonať jednak na želanie matky a jednak z lekárskej indikácie. Lekársky dôvody pre ukončenie tehotenstva:

-          vážne ochorenie matky, u ktorého by tehotenstvo a pôrod mohlo ohroziť budúcu mamičku na živote

-          genetické postihnutie plodu

Interupcia na žiadosť ženy sa legálne môže vykonať do 12t. gravidity. Plodov u ktorých boli diagnostikované vrodené vady sa môžu rodičia „zbaviť“ až do 24 t. gravidity. Rovnako to platí aj pre deti postihnuté Downovým syndrómom.

Ak sa rodičia rozhodnú pre potrat v prípade, že plodu bol diagnostikovaný Downov syndróm, v podstate sa jedná o interrupciu na žiadosť matky, ktorá sa rozhodne že nechce postihnuté dieťa. Za tento výkon neplatí poplatok.